Предметная съемка

уществуют два основних сценарії для предметная съемка: Предметна зйомка ізольованого предмета і в певному зв’язку з групою інших предметів.

В даному матеріалі розглядається зйомка одного об’єкта на білому. Це найпростіший, дешевий і найбільш ефективний спосіб показати окрему річ. Така зйомка використовується найчастіше на практиці, коли необхідно відзняти різні предмети для каталогів або інтернет-магазинів. (Додатково ознайомтеся з матеріалом»10 корисних порад для створення ефектних фотографій для інтернет-магазину».)

Ізольовані предмети можуть бути сфотографовані простим способом, коли всю річ майже без тіней або з деякими незначними тінями заливає студійне світло. Подібним же чином можна сфотографувати об’єкт з отриманням глибоких тіней, в той час як фон залишиться білим, за допомогою прямого світла. Практично не існує світлових схем для подібної предметної зйомки, чим більше розсіяних джерел, тим краще.

Ось деякі рекомендації, які допоможуть фотографам в роботі з предметкою

Існує безліч наборів для освітлення: від одного джерела світла до складних наборів, що складаються з декількох джерел і різних фонів. Найпростіший освітлювальний набір це-лист білого картону в якості фону і одне джерело розсіяного світла, який розміщується зверху (як правило, середній або великий софтбокс) під стелею. Складний набір реквізиту включає лайтбокс і кілька освітлювачів. Для фотографа — «Зроби сам» більшість аксесуарів можуть бути і саморобними. Так як в фотокубі (лайтбоксі) не застосовується секретних технологій, знадобиться простий плексиглас, клейка стрічка, металева або дерев’яна рама. Ну, а всім іншим доведеться для зйомки використовувати фабричні столи для предметної зйомки або фотобокси.

Освітлювальні прилади можуть змінюватися в залежності від завдань фотографа, його вміння і потреб. При належному досвіді отримати гарне зображення можна, використовуючи тільки одне джерело світла, тому багато фотографів сперечаються з виразом «чим більше, тим краще». Але все ж доведеться погодитися, що в залежності від поставленого завдання, для постійної і зручної роботи може знадобитися більша кількість джерел світла.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *